KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13545476
nr 1354 5476
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Oljemålning, "Stormdag". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 71x95 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:17:00
19/10 15:25:52